Nasze filmy edukacyjne

Nowa organizacja ruchu na „trójkącie śmierci”

Tzw. „trójkąt śmierci” był jednym ze sztandarowych miejsc, które upodobali sobie egzaminatorzy w Rzeszowie. Ostatnio przeszło poważne zmiany w organizacji ruchu co spowodowało całkiem inny sposób pokonywania tego skrzyżowania.
To miejsce znajduje się na osiedlu Podgwizdów Nowy. Aby to miejsce znaleźć trzeba jechać ulicą Warszawką od strony centrum i skręcić w lewo w ulicę Myśliwską i dojechać do skrzyżowania przy sklepien

Czy na wszystkich rondach można zawracać?

Staromieście. 

Dzisiaj wjedziemy do najstarszej części Rzeszowa czyli do Staromieścia, gdzie istniało przed lokacyjne miasto przed XIV wiekiem. Nie wiemy czy historyczne walory przyczyniły się do tego, że niektórzy egzaminatorzy upodobali sobie to miejsce, ale na pewno jest tu kilka niespodzianek.

Zawracanie, a sygnalizator S-3

 

 

Zawracania na skrzyżowaniu z ulicą Borową.

To miejsce jest bardzo zatłoczone i niebezpieczne, prawdopodobnie zostanie przebudowane, ale na razie uczymy się tak jak jest. Tutaj egzaminator wyda nam polecenie aby zawrócić w najbliższym możliwym miejscu, więc zmieniamy pas na lewy i szukamy tego miejsca. Gdy do niego dojedziemy ustawiamy się przy lewym krawężniku na przełączce na pasie zieleni i ustępujemy pojazdom jadącym z przeciwka.

Mleczak i ulica Klonowa.

Dzisiaj przyjrzymy następnemu miejscu, które sprawa problem na egzaminie. Będzie to rejon ulicy Klonowej.

Kwadrat śmierci w Rzeszowie.

Tzw. „kwadrat śmierci” jest jednym ze sztandarowych miejsc, które upodobali sobie egzaminatorzy w Rzeszowie. Nazwę zawdzięcza kursantom, którzy często ze stresu lub nerwów oblewają w tym miejscu egzamin.

Parking na ulicy Sportowej.

Kolejnym miejscem bardzo dobrze znanym egzaminatorom i kursantom w Rzeszowie jest rejon ulicy Sportowej. Można tu spotkać wiele pojazdów szkół jazdy co również stało się przyczyną protestów tutejszych mieszkańców.

Załęże i Most Mazowieckiego.

Kolejnym rejon miasta, który często pojawia się na egzaminie to rejon Mostu Mazowieckiego oraz osiedle Załęże.

Ulica Trembeckiego i zawracanie na „koralu”.

Wiadukt na ulicy Miłocińskiej.

Skrzyżowanie na ulicy Jałowego.

Wielu przychodzi na kurs i gdy usłyszą, że jedziemy na skrzyżowanie w rejonie ulicy Jałowego to ogarnia ich strach. Czy ten strach jest zasadny? Dzisiaj przyjrzymy się temu skrzyżowaniu z kilku stron.