Nowy Hyundai I20 już w naszej szkole!

W naszej szkole zajęcia praktyczne odbywają się TYLKO na najnowszym samochodzie, który jest używany w WORD Rzeszów na egzaminach od listopada 2020 roku. Jest to najnowsza wersja znanego nam już wcześniej Hyundai i20.

W tym samochodzie kursant będzie pod opieką wielu systemów bezpieczeństwa.

I20 Nowej Generacji wyposażony jest w nowoczesny system wspomagania kierowcy Hyundai SmartSense – najbardziej wszechstronny pakiet bezpieczeństwa wśród samochodów klasy B, zapewniając Ci bezpieczeństwo i pokój ducha. Wiele dostępnych funkcji przewyższa to, czego spodziewasz się po samochodzie z tego segmentu.

Asystent Podążania Pasem Ruchu (LFA).

Po raz pierwszy i20 Nowej Generacji zawiera funkcję LFA, która po uruchomieniu utrzymuje pojazd na środku pasa, utrzymując przy tym prędkość pomiędzy 0 a 180 km/h. LFA działa zarówno na autostradach, jak i na miejskich drogach.

System monitorowania martwego pola (BCA).

Dzięki systemowi radarów zainstalowanych na tylnym zderzaku oraz przedniej kamerze system BCA poinformuje Cię, gdy wykryje ruch w tzw. martwym polu. Jeśli w takiej sytuacji włączysz kierunkowskaz, system użyje głosowego znaku ostrzegawczego i zahamuje, aby uniknąć kolizji.

Asystent ostrzegania o ruchu poprzecznym (RCCA).

Podczas cofania w miejscach o niskiej widoczności, system nie tylko ostrzega kierowcę o zbliżających się z boku pojazdach, ale również automatycznie hamuje.

Asystent unikania kolizji czołowych (FCA).

FCA monitoruje drogę, używając radaru oraz kamery i automatycznie hamuje, gdy wykryje na drodze nagły ruch samochodów, pieszych lub rowerzystów.

Ostrzeganie o odjechaniu poprzedzającego pojazdu (LVDA).

Ta inteligentna funkcja, przydatna podczas jazdy miejskiej, powiadomi kierowcę o nagłym ruchu poprzedzających go pojazdów, które stały w stanie spoczynku na światłach lub w korku.

Ostrzeganie o odjechaniu poprzedzającego pojazdu LVDA

Inteligentny asystent ostrzegania o ograniczeniach prędkości (ISLA).

Ta funkcja ostrzega kierowcę dźwiękowo lub wizualnie, gdy przekroczy on limit prędkości. W połączeniu z ręcznym ogranicznikiem prędkości ISLA może automatycznie dostosować prędkość samochodu.

Elegancki i wyjątkowy, i20 Nowej Generacji rewolucjonizuje segment klasy B swoim emocjonalnym i sportowym designem. Szerszy i dłuższy, z dachem niższym od swoich poprzedników, jest pierwszym w Europie samochodem zainspirowanym nowym językiem projektowania marki Hyundai – Sensous Sportiness – harmonijnym połączeniem energetycznych proporcji, stylu i technologii.

Nowe LED-owe reflektory są podkreślone przez światła do jazdy dziennej, które wizualnie łączą się z tyłem samochodu, nadając mu wyjątkowy wygląd.

Charakterystyczny przedni zderzak jest podkreślony wylotami powietrza oraz odważnym, nowym kaskadowym grillem, który robi potężne pierwsze wrażenie.

Przednie reflektory LED-owe w kształcie litery Z płynnie łączą się z tyłem i tylnymi światłami, podkreślając wyjątkową sylwetkę samochodu.

Projektanci marki Hyundai nadali i20 Nowej Generacji świeży wygląd. Samochód dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych sprawia nowoczesne i przestronne wrażenie. Drzwi otaczają deskę rozdzielczą w elegancki sposób, inspirowany kształtami natury. Ich kształt odpowiada tablicy rozdzielczej, tworząc idealną kompozycję, a nastrojowe oświetlenie LED uwydatnia subtelne i wyrafinowane niebieskie akcenty w kokpicie.

Poziome listwy, dzięki którym konsola wydaje się szersza, nadają jej niekonwencjonalnego, stylowego charakteru i podkreślają elegancki design.

Bądź pod kontrolą i nie trać łączności dzięki przełącznikom umieszczonym na sportowej kierownicy.