Nauka jazdy po autostradzie w ramach kursu na prawo jazdy!

W czasie naszego kursu poza poznaniem wszystkich zadań i zasad, które obowiązują na egzaminie, kursant zapozna się z zasadami jazdy po trasach wysokich prędkości w tym drogach ekspresowych i autostradach.

Niedawno Autostrada Wielkopolska wprowadziła dodatkowe kursy uczące jazdy pod autostradach. Powodem stworzenia takich kursów jest brak tego tematu w czasie kursu na prawo jazdy. Program niestety dostępny jest tylko w rejonie województwa wielkopolskiego. Jednak nasza szkoła dostrzegając potrzebę takiego szkolenia, już dawno wprowadziła ten element na kursie prawa jazdy. W ciągu kilku lat w naszym województwie pojawiło się kilkadziesiąt kilometrów takich tras. Pojawiła się autostrada A4 łącząca nas w zasadzie z całą Europą oraz nadal powstająca droga ekspresowa S19 łącząca nasz kraj z południem kontynentu.

Jak wynika z badań 66 proc. kierowców popełnia błędy w trakcie jazdy autostradą. Większość pytanych przyznała, że nie było możliwości nauczyć się jazdy takimi trasami podczas kursu na prawo jazdy. Jazda autostradą wymaga bowiem od kierowców niezwykłej czujności, podzielności uwagi i maksymalnego skupienia. Złudzenia optyczne na zjeździe z koniecznością wytracenia prędkości, prawidłowe wykorzystanie pasa rozbiegowego czy specjalne węzły drogowe, nie blokowanie lewego pasa, korytarz życia, zachowanie bezpiecznej odległości to tematy, które najlepiej poznać na takich trasach.

Zapraszamy do zapisów na nasze standardowe kursy oraz na jazdy dodatkowe, w których możliwa jest jazda po autostradzie.